Daniel Bouju Carafe XO No. 27 0,7l
search
  • Daniel Bouju Carafe XO No. 27 0,7l

Daniel Bouju Carafe XO No. 27 0,7l

150,00 €
S DPH

Koňak Daniel Bouju Carafe XO No. 27 je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Prvé roky dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch, neskôr je premiestnený do starých dubových sudov.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Daniel Bouju Carafe XO No. 27

Koňak/Cognac

Koňak má nádhernú jantárovú farbu. Tento silný ale jemný koňak sa vyznačuje arómou, v ktorej cítiť tóny muškátového orieška, škorice, vanilky, sliviek pričom je prítomný aj Rancio Charentaise. Výnimočne pozoruhodný je aj jeho dlhotrvajúci záver.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.</p

Daniel Bouju
1000006883

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
42,7 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
25 r.
Ročník
25 r.
Podobné produkty v kategórii