Daniel Bouju Jens Premier Cru XO 0,7l
search
  • Daniel Bouju Jens Premier Cru XO 0,7l

Daniel Bouju Jens Premier Cru XO 0,7l

127,00 €
S DPH Skladom

Koňak Daniel Bouju Jens Premier Cru XO je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých dubových Limousine sudoch.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Daniel Bouju Jens Premier Cru XO

Cognac / Koňak

Koňak má nádhernú jantárovú farbu. V chuti cítiť pikantné tóny muškátového orechu, klinčekov, škorice, vanilky a kandizovanej slivky, ktoré sa cítiť aj v pozoruhodne dlhom závere. Je tu výrazne prítomný aj Rancio Charentais. V tomto koňaku sú výnimočne kombinované vône a arómy v krásnej harmónii. Najlepšie sa vychutnáva s cigarou.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006858

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
25 r.
Ročník
25 r.
Podobné produkty v kategórii