Daniel Bouju Jens Premier Cru VSOP 0,7l
search
  • Daniel Bouju Jens Premier Cru VSOP 0,7l

Daniel Bouju Jens Premier Cru VSOP 0,7l

92,00 €
S DPH Skladom

Koňak Daniel Bouju Jens Premier Cru VSOP je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých starých dubových Limousine sudoch.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Daniel Bouju Jens Premier Cru VSOP 0,7l

Cognac / Koňak

Koňak Daniel Bouju Jens Premier Cru VSOP má svetlo zlatú farbu. V aróme cítiť tóny pečeného dubu. Chuť je jemná a ľahká s komplexnými ovocnými arómami a ľahkými tónmi vanilky a tanínov. Záver je korenistý.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006857

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
10 r.
Ročník
10 r.
Podobné produkty v kategórii