Porto Presidential vintage 2000 0,75l
search
  • Porto Presidential vintage 2000 0,75l

Porto Presidential vintage 2000 0,75l

58,90 €
S DPH

VINTAGE t.j. jednoročníkové vína kategórie Ruby bývajú tým najlepším, čo svet prémiového portského môže ponúknuť. Vybrané hrozná tých najlepších ročníkov sú po 2-3 rokoch zrenia vo veľkých sudoch fľašované, kde dozrievajú ďalších 10-15, niekedy aj 20 rokov. Rokmi dozrievania vo flašiach sa víno stává stále jemnejším a elegantnejším a postupne získava komplexný a nádherne vybalancovaný, osobitý buket.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Porto Presidential vintage 2000

Portsé víno

Toto vysoko sofistikované a elegantné vintage víno vyniká nádhernou

arómou lisovaných malín s tienmi minerálov.
Chuť je bohato ovocná, plná, veľmi dobre vyvážená s ľahkými tónmi sušeného sena, kvetín a pikantnými stopami tanínu a dlhým, čistým a osviežujúcim záverom.

Fľaša ročníkového portského by mala byť uchovávaná a položená tak, aby bolo zaistené stále navlhčenie korku (a zamedzilo sa jeho vysychaniu). Ideálny je priestor mimo zdroja priameho svetla, tepla a otrasov. Niekoľko hodín pred podáváním vzácnych ročníkových portských by malo byť dekantované (opatrne preliate do karafy), aby se tzv. „predýchalo“, teda rozvinula jeho čistota a vôňa. Mnoho znalcov doporučuje k premivým vintage vínam ako ideálnu prílohu prémiové syry.

Presidente
1000006040
Podobné produkty v kategórii