Porto Presidential Colheita 1995 0,75l
search
  • Porto Presidential Colheita 1995 0,75l

Porto Presidential Colheita 1995 0,75l

33,90 €
S DPH

Colheita je termín pre tie najlepšie jednoročníkové portské kategórie Tawny, napriek tomu je u nás medzi širokou oblasťou konzumentov menej známy termín než Vintage pre jednoročníkové Ruby. Napriek tomu sa tiež jedná o vynikajúce vína, ktoré na etikete nesú ročník svojho vzniku. Vyzrievajú (ako ostatné Tawny), najprv v dubových sudoch, vína Colheita však vždy minimálne 7 rokov, väčšinou však dlhšie.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Porto Presidential Colheita 1995

Portské víno

Colheita je termín pre tie najlepšie jednoročníkové portské kategórie Tawny, napriek tomu je u nás medzi širokou oblasťou konzumentov menej známy termín než Vintage pre jednoročníkové Ruby.

Napriek tomu sa tiež jedná o vynikajúce vína, ktoré na etikete nesú ročník svojho vzniku. Vyzrievajú (ako ostatné Tawny), najprv v dubových sudoch, vína Colheita však vždy minimálne 7 rokov, väčšinou však dlhšie!! V nich dochádza k typickej oxidácii a pôvodné ovocné a svieže arómy postupne prechádzajú v bohatý buket plný aróm sušeného ovocia, pražených, drevených a korenených tónov. Potom sa premiestňujú do fliaš a všeobecne sa uvádza, že by mala byť podávaná do niekoľkých rokov od naplnenia. Počas svojho dlhého zrenia získavajú obľúbenú jemnosť, vyváženosť a komplexný charakter s farbami premenenými do zlatista (u najstarších vín až so zábleskami zelenej). Rôzne podarené ročníky lahodných Vintage (Ruby) a Colheita (Tawny) sa stávajú obľúbeným darčekom k narodeninám či výročiam spojeným s daným rokom.

Tasting notes:
Elegantné a jemné, kombinujúce tóny dubového dreva s bohatými stopami zrelého ovocia.

Ocenenia / Medaily:
Silver Medal - International Wine Challenge, London 2002.

K dispozícii variant 0,75l v elegantnom darčekovom drevenom boxe

Presidente
1000006031

Tabuľka dát

Výrobca
Presidente
Alkohol
20 %
Objem
0,75 l
Pôvod
Portugalsko
Podobné produkty v kategórii