Porto Presidential Colheita 1992 0,75l
search
  • Porto Presidential Colheita 1992 0,75l

Porto Presidential Colheita 1992 0,75l

36,90 €
S DPH

Colheita je termín pre tie najlepšie jednoročníkové portské kategórie Tawny, napriek tomu je u nás medzi širokou oblasťou konzumentov menej známy termín než Vintage pre jednoročníkové Ruby. Napriek tomu sa tiež jedná o vynikajúce vína, ktoré na etikete nesú ročník svojho vzniku. Vyzrievajú (ako ostatné Tawny), najprv v dubových sudoch, vína Colheita však vždy minimálne 7 rokov, väčšinou však dlhšie.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Porto Presidential Colheita 1992

Portské víno

Colheita je termín pre tie najlepšie jednoročníkové portské kategórie Tawny, napriek tomu je u nás medzi širokou oblasťou konzumentov menej známy termín než Vintage pre jednoročníkové Ruby.

Napriek tomu sa tiež jedná o vynikajúce vína, ktoré na etikete nesú ročník svojho vzniku. Vyzrievajú (ako ostatné Tawny), najprv v dubových sudoch, vína Colheita však vždy minimálne 7 rokov, väčšinou však dlhšie!! V nich dochádza k typickej oxidácii a pôvodné ovocné a svieže arómy postupne prechádzajú v bohatý buket plný aróm sušeného ovocia, pražených, drevených a korenených tónov. Potom sa premiestňujú do fliaš a všeobecne sa uvádza, že by mala byť podávaná do niekoľkých rokov od naplnenia.

Počas svojho dlhého zrenia získavajú obľúbenú jemnosť, vyváženosť a komplexný charakter s farbami premenenými do zlatista (u najstarších vín až so zábleskami zelenej). Rôzne podarené ročníky lahodných Vintage (Ruby) a Colheita (Tawny) sa stávajú obľúbeným darčekom k narodeninám či výročiam spojeným s daným rokom.

Tasting notes:
Čarovná farba sýteho západu slnka, kedy tmavo oranžové tóny prechádzajú do červenej. Zážitok z príjemnej arómy, v ktorej sú viditeľné stopy mandlí, pokračuje na poschodie s atraktívnym a dlhým zakončením.

TIPY NA UCHOVÁVANIE A SERVIROVANIE:
Tieto portské sú špeciálne lahodné, ak sa podávajú k čerstvému ovociu, zmrzline, čerstvým koláčom, ľahkým pudingom či nie príliš sýtym tortám. Veľmi obľúbené tiež ako delikátny záver jedál k dezertom na báze vajec či mandlí … Ideálne tiež ako digestív k / po káve k umocneniu príjemných pocitov, ktoré nasledujú po dobrom jedle.

Presidente
1000006025

Tabuľka dát

Výrobca
Presidente
Alkohol
20 %
Objem
0,75 l
Pôvod
Portugalsko
Ročník
1992
Podobné produkty v kategórii