Daniel Bouju Napoleon 1,5l
search
  • Daniel Bouju Napoleon 1,5l

Daniel Bouju Napoleon 1,5l

129,00 €
S DPH Skladom

Koňak Daniel Bouju Napoleon je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch.

Množstvo

Daniel Bouju Napoleon 1,5l

Cognac / Koňak

Koňak Daniel Bouju Napoleon má bohatú jantárovú farbu. Jeho zaokrúhlenosť odráža vývoj tanínov počas dlhých rokov stárnutia. Sladká aróma ponúka tóny vlašských orechov, tmavú čokoládu a sherry. Chuť je intenzívna, ovocná, dlhá a svieža s vrstvami zrelých chutí suchého ovocia. Záver ponúka peknú dĺžku spolu s výraznými bohatými korenistými arómami.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006853

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
15 r.
Ročník
15 r.
Podobné produkty v kategórii