Daniel Bouju Royal 0,5l
search
  • Daniel Bouju Royal 0,5l

Daniel Bouju Royal 0,5l

63,00 €
S DPH

Koňak Daniel Bouju Royal je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch. Je to prvý bežne predajne dostupný koňak so silou 60 %, nefiltrovaný.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Daniel Bouju Royal

Cognac / Koňak

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805.

Rozmanitá a komplexná aróma, v ktorej cítiť tóny hrozienok, vanilky a melasu robia z Daniel Bouju Royal koňak pre znalcov.

Chuť je hustá a mierne sladká, sú v nej cítiť tóny sladkého drievka, javorového sirupu a demerara rumu. Vyznačuje sa výrazne jemným, výnimočným a dlhotrvajúcim záverom.

Koňak sa vynikajúco hodí k cigare.

V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006901

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
60 %
Objem
0,5 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Podobné produkty v kategórii