Daniel Bouju Carafe Divinessence 0,7 l
search
  • Daniel Bouju Carafe Divinessence 0,7 l
  • Daniel Bouju Carafe Divinessence 0,7 l
  • Daniel Bouju Carafe Divinessence 0,7 l
  • Daniel Bouju Carafe Divinessence 0,7 l

Daniel Bouju Carafe Divinessence 0,7 l

1 999,00 €
S DPH

Koňak Daniel Bouju Carafe Divinessence je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Prvé roky dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch, neskôr je premiestnený do starých dubových sudov.

Množstvo

Daniel Bouju Carafe Divinessence

Cognac / Koňak

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny.

Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Koňak má nádhernú jantarovú farbu.
V jemnej, ale zato intenzívnej a komplexnej aróme je prítomné Rancio Charentais a tóny sladkého sušeného ovocia, čokolády, tabaku, cédrového dreva a praženej kávy.
Chuť je veľmi intenzívna, pekne vyvážená s množstvom tónov orechov a sušeného ovocia.
Záver je dlhý, korenistý, elegantný a komplexný.

Daniel Bouju
1000006880

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
35 r.
Ročník
35 r.
Podobné produkty v kategórii