Daniel Bouju Carafe Symphonie 0,7l
search
  • Daniel Bouju Carafe Symphonie 0,7l

Daniel Bouju Carafe Symphonie 0,7l

115,00 €
S DPH

Koňak Daniel Bouju Carafe Symphonie je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Daniel Bouju Carafe Symphonie

Cognac/Koňak

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mesteèku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koòaku rodinou Bouju siaha a do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokraèuje u ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leí v srdci tých najlepích viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od ve¾kých koòakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovate¾ov, èím si zachováva po stároèia budovaný charakter.

Koòak má nádhernú jantarovú farbu. V aróme cíti korenie a suené ovocie. Chu je zaokrúhlená prièom odráa vývoj trieslovin. Je tu tie prítomné aj Rancio Charetais. Záver má dlhé trvanie. V súèasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koòaku pouíva iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Èerstvý vínny mu je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale a 80 rokov), èo dáva koòaku Bouju ve¾mi aromatickú vôòu, tmavo bohatú farbu a jemnú chu.

Daniel Bouju
1000006878

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
15 r.
Ročník
15 r.
Podobné produkty v kategórii