Daniel Bouju Brut De Fut 0,7l
search
  • Daniel Bouju Brut De Fut 0,7l

Daniel Bouju Brut De Fut 0,7l

175,00 €
S DPH

Daniel Bouju Brut De Fut je nefiltrovaný koňak s vyšším množstvom alkoholu (50 %). Je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Prvé roky dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch, neskôr je premiestnený do starých dubových sudov.

Množstvo

Daniel Bouju Brut De Fut

Cognac/Koňak

Tento koňak má vzrušujúcu jasnú jantárovú farbu. Má extrémne bohatú arómu, v ktorej je cítiť tóny starého limousine dubu, kandizovaných čerešní, vanilky, kakaa, sušeného ovocia, korenia a puzdra od cigár. Chuť je bohatá, komplexná a elegantná s pôsobivou škálou a prekvapivou sviežosťou.

Silný a hrejivý koňak so veľmi dlhým záverom, na ktorého chuť nikdy nezabudnete. Vynikajúco sa hodí ku cigarám.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006875

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
50 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
40 r.
Ročník
40 r.
Podobné produkty v kategórii