Daniel Bouju Tres Vieux 0,7l
search
  • Daniel Bouju Tres Vieux 0,7l

Daniel Bouju Tres Vieux 0,7l

170,00 €
S DPH

Daniel Bouju Trés vieux je nefiltrovaný koňak vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Najskôr dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch, z ktorých je premiestnený do starých sudov.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 3.

Daniel Bouju Tres Vieux 0,7l

Cognac/Koňak

Koňak má brilantný a hustvý tmavo hnedý farebný odtieň.

Má bohatú arómu s tónmi limousine dubu, húštiny, mäty, kvetov a puzdra na cigary.

Výraná rafinovaná, štýlová a výrazná chuť má tóny okvetných ruží, sladkého drievka, kandizovanej angeliky a balsamica, ktoré dopĺňajú elegantné taníny s pôsobivým rancio Garentais.

Tento koňak sa vyznačuje mimoriadným a dlhotrvajúcim záverom.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006874

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
40 r.
Ročník
40 r.
Podobné produkty v kategórii