Daniel Bouju Reserve Gourmet 0,7l
search
  • Daniel Bouju Reserve Gourmet 0,7l

Daniel Bouju Reserve Gourmet 0,7l

55,00 €
S DPH

Koňak Daniel Bouju Reserve Gourmet je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch.

Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Daniel Bouju Reserve Gourmet 0,7l

Cognac / Koňak

Koňak má čistú jantárovú farbu. V elegantnej aróme tohto koňaku cítiť tóny vanilky a korenia doplnené o nuansy citrónovej kôry a kvetov. Olejová chuť ponúka tóny ružových okvetných listov, duly, vanilky, korenia, kandizovaného ovocia a ľahké nuansy čierneho korenia. Tento koňak sa výborne hodí k dezertom, káve, cigarám a je tiež vhodný ako digestív.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006856

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
10 r.
Ročník
10 r.
Podobné produkty v kategórii