Daniel Bouju Extra 1,5l
search
  • Daniel Bouju Extra 1,5l

Daniel Bouju Extra 1,5l

210,00 €
S DPH Skladom

Koňak Daniel Bouju Extra je vyrábaný zo 100 % hroznovej odrody Ugni Blanc (doplnený o menšie podiely lokálnych hroznových odrôd), pochádzajúcej z oblasti Grande Champagne. Prvé roky dozrieva v hrubých alebo stredne hrubých nových dubových Limousine sudoch, neskôr je premiestnený do starých dubových sudov.

Množstvo

Daniel Bouju Extra 1,5l

Cognac / Koňak

Koňak Daniel Bouju Extra má tmavo jantárovú farbu. Vyznačuje sa intenzívnou a komplexnou arómou, v ktorej cítiť tóny sladkého sušeného ovocia, cédru, tabaku, čokolády a praženej kávy. Veľmi intenzívna chuť je skvelo vyvážená s niekoľkými plodmi sušeného ovocia a vlašských orechov. Záver je veľmi dlhý, korenistý, elegantný a komplexný. Sú tu cítiť tóny nesladenej slivky, sušených hrozienok, čokolády a náznak Rancio Charentais.

Rodinný liehovar Daniel Bouju sa nachádza v malebnom mestečku Saint Preuil v srdci oblasti Champagne (Premier Grand Cru z Cognac). História výroby koňaku rodinou Bouju siaha až do roku 1805. V tejto tradícii dnes pokračuje už ôsma generácia tejto rodiny. Táto malá rodinná firma leží v srdci tých najlepších viníc v Grand Champagne, kde obhospodáruje 14 hektárov viníc a je úplne nezávislá od veľkých koňakových domov, rovnako aj od nákupu brandy od malých pestovateľov, čím si zachováva po stáročia budovaný charakter. V súčasnosti tento liehovar k výrobe skvelého koňaku používa iba odrodu Ugni Blanc, okrem rezervy Familiale, ktorá je vyrábaná z odrôd Colombard, Ugni Blanc a Folle Blanche. Čerstvý vínny mušť je je destilovaný klasickou charentovou metódou dvojitého pálenia v 16 hektolitrových medených kotloch, ktorým vzniká zmes eaux-de-vie, ktorá potom stárne v nových sudoch z Limousin dubu (v prípade Reserve Familiale až 80 rokov), čo dáva koňaku Bouju veľmi aromatickú vôňu, tmavo bohatú farbu a jemnú chuť.

Daniel Bouju
1000006898

Tabuľka dát

Výrobca
Daniel Bouju
Alkohol
40 %
Objem
1,5 l
Pôvod
Francúzsko
Región
Grande Champagne
Vek
35 r.
Ročník
35 r.
Podobné produkty v kategórii