Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior 0,7l
search
  • Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior 0,7l
  • Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior 0,7l

Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior 0,7l

59,90 €
S DPH Skladom

Luxusný dominikánsky rum s bohatou škálou chutí a vôní poskytuje komplexný, neobyčajný zážitok. Majstrovské dielo vrátane krásneho balenia.

BOX: bez boxu
Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Kirk and Sweeney Gran Reserva Superior

Rum

"Kirk and Sweeney" bol názov dreveného škuneru, ktorý bol vyhlásený v pašovaní rumu z karibskej oblasti do Spojených štátov počas prvých rokov Veľkej Prohibice v USA. Obvykle tesne predtým, než vplával do vôd Spojených štátov, škuner Kirk and Sweeney zakotvil na tzv. „Rum Line“ (okraji vôd spadajúcich do jurisdikcie USA) a predával rum menším lodiam, ktoré zastavili po jeho boku.

Menšie lode boli rýchlejšie a ovládateľnejšie ako flotila pobrežnej stráže a pašovali potom rum na breh. Legendárnemu škuneru sa stal osudný rok 1924, kedy bol pobrežnou strážou zajatý s veľkou nakládkou skvelého karibského rumu, potom premenovaný na „Chase“ a až do neskorých 40. rokov slúžil potrebám US Coast Guard. Dnes je po ňom pomenovaný tento luxusný dominikánsky rum pochádzajúci z renomovanej rodinnej destiléria na ostrove s tradíciou výroby rumu siahajúcou až do 19. storočia. Je vyrábaný z prestížnej „Blackstrap Molasses“ získavané z vysoko kvalitnej, ručne zberanej cukrovej trstiny. Prestížny člen inovatívne GOLDEN RESERVA COLLECTION. Exkluzívny výber unikátnych šarží rumov stredne až vzácne starých (až do 25 rokov) starobe), zrejúcich vo francúzskych či amerických dubových sudoch (najčastejšie po bourbone) Delikátne komplexný zážitkový rum majstrovsky kombinujúci bohaté telo s vyváženým rozsahom aróm a chuťou - detailnejšie nižšie.

TASTING NOTES:

Aróma:
Okúzľujúca symfónia vôní – decentné tóny sušeného ovocia, sladkého toastovaného chleba, karameliek, čerstvého medu a praženého cukru s jemnými zábleskami mandlí a vanilky

Chuť :
Ako napovedá aróma, poschodie je úžasné komplexné, rozvíjajúce bohatú škálu, od sviežich či sladších tónov až k stopám sušeného ovocia. Dekadentné zakončenie so záverečnými decentnými tónmi karamelu, sherry a vybalansovaným mixom vanilky a mandlí.

Ocenenie:
95b./100 – Tasting Panel Magazine

Celá koncepcia tohto skvostného diela je dotvorená neobyčajne atraktívnymi, ručne balenými fľašami tvaru „onion“ (ktoré v dávnych dobách okolo 18.stor. často obsahovali práve rum). Ako hold ľuďom, ktorí podstupovali v ťažkých 20. a 30. rokoch minulého storočia riziko a zásobovali americké pobreží kvalitnými rumami, je na nej vyobrazená podobizeň škuneru a na obrysoch starodávnej mapy aj jeho trasa z Karibiku na východné pobrežie Spojených štátov. Všetko dotvára štýlový krčok s múzejné fotografií lode a tiež elegantný korkový uzáver s pečaťou evokujúcou autentickú námornú mosadz. Pre dokonalú pripomienku oných starých časov je pripojený aj štítok imitujúci pôvodné označovanie zásielok americkou pobrežnou strážou.

1000008223

Tabuľka dát

Výrobca
Kirk and Sweeney
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Dominikánská republika
Vek
Gran Reserva Superior
Ročník
Gran Reserva Superior
Podobné produkty v kategórii