Kirk and Sweeney Gran Reserva 0,7l
search
  • Kirk and Sweeney Gran Reserva 0,7l

Kirk and Sweeney Gran Reserva 0,7l

57,00 €
S DPH Skladom

Luxusný dominikánsky rum, veľkojemný a napriek tomu charakterný, chuťovo komplexný a bohatý rum v krásnom balení.

BOX: bez boxu
Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Kirk and Sweeney Gran Reserva

Rum

"Kirk and Sweeney" bol názov dreveného škuneru, ktorý bol vyhlásený v pašovaní rumu z karibskej oblasti do Spojených štátov počas prvých rokov Veľkej Prohibice v USA. Obvykle tesne predtým, než vplával do vôd Spojených štátov, škuner Kirk and Sweeney zakotvil na tzv. „Rum Line“ (okraji vôd spadajúcich do jurisdikcie USA) a predával rum menším lodiam, ktoré zastavili po jeho boku.

Menšie lode boli rýchlejšie a ovládateľnejšie ako flotila pobrežnej stráže a pašovali potom rum na breh. Legendárnemu škuneru sa stal osudný rok 1924, kedy bol pobrežnou strážou zajatý s veľkou nakládkou skvelého karibského rumu, potom premenovaný na „Chase“ a až do neskorých 40. rokov slúžil potrebám US Coast Guard. Dnes je po ňom pomenovaný tento luxusný dominikánsky rum pochádzajúci z renomovanej rodinnej destiléria na ostrove s tradíciou výroby rumu siahajúcou až do 19. storočia. Je vyrábaný z prestížnej „Blackstrap Molasses“ získavané z vysoko kvalitnej, ručne zberanej cukrovej trstiny. Prestížny člen inovatívne GOLDEN RESERVA COLLECTION, výber jedinečných šarží stredne až veľmi starých rumov (až do 20 rokov veku), zrejúcich vo francúzskych či amerických dubových sudoch (najčastejšie po bourbone). Charakterný rum ponúkajúci plné telo a fascinujúcu škálu aróm a chutí (od vanilky cez sherry, sušené ovocie atď. – detailnejšie nižšie)

TASTING NOTES:

Aróma:
Ohromujúca paleta vôní – okúzľujúcu vanilku sprevádzajú jemné podtóny sherry, hrozienok, na pozadí všetko dokresľujú stopy praženého trstinového cukru

Chuť :
Na vstupe očarí hlboké vanilkové tóny, nasledované stopami sušeného tropického ovocia, muškátového orieška, škorica. Pri delikátnom jemnom zakončení je možné zachytiť jemný závan dubu, sherry a hrozienok. Dokonale vybalansovaný charakter dlho stareného rumu.

Ocenenie:
91b./100 – 2021 Ultimate Spirit Challenge
94b./100 – Tasting Panel Magazine

Celá koncepcia tohto skvostného diela je dotvorená neobyčajne atraktívnymi, ručne balenými fľašami tvaru „onion“ (ktoré v dávnych dobách okolo 18.stor. často obsahovali práve rum). Ako hold ľuďom, ktorí podstupovali v ťažkých 20. a 30. rokoch minulého storočia riziko a zásobovali americké pobreží kvalitnými rumami, je na nej vyobrazená podobizeň škuneru a na obrysoch starodávnej mapy aj jeho trasa z Karibiku na východné pobrežie Spojených štátov. Všetko dotvára štýlový krčok s múzejné fotografií lode a tiež elegantný korkový uzáver s pečaťou evokujúcou autentickú námornú mosadz. Pre dokonalú pripomienku oných starých časov je pripojený aj štítok imitujúci pôvodné označovanie zásielok americkou pobrežnou strážou.

1000008222

Tabuľka dát

Výrobca
Kirk and Sweeney
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Dominikánská republika
Vek
Gran Reserva
Ročník
Gran Reserva
Podobné produkty v kategórii