Kirk and Sweeney Reserva
search
  • Kirk and Sweeney Reserva

Kirk and Sweeney Reserva 0,7l

51,40 €
S DPH Skladom

Luxusný dominikánsky rum v atraktívnom balení, vyrábaný z vysoko kvalitnej čerstvej cukrovej trstiny, inšpirovaný úžasným príbehom legendárneho rovnomenného škunera.

BOX: s boxem
Množstvo

Minimálne množstvo na kúpu tohto produktu je 6.

Kirk and Sweeney Reserva

Rum

“Kirk and Sweeney” bol názov dreveného škuneru, ktorý bol vyhlásený v pašovaní rumu z karibskej oblasti do Spojených štátov počas prvých rokov Veľkej Prohibice v USA. Obvykle tesne predtým, než vplával do vôd Spojených štátov, škuner Kirk and Sweeney zakotvil na tzv. „Rum Line“ (okraji vôd spadajúcich do jurisdikcie USA) a predával rum menším lodiam, ktoré zastavili po jeho boku.

Menšie lode boli rýchlejšie a ovládateľnejšie ako flotila pobrežnej stráže a pašovali potom rum na breh. Legendárnemu škuneru sa stal osudný rok 1924, kedy bol pobrežnou strážou zajatý s veľkou nakládkou skvelého karibského rumu, potom premenovaný na „Chase“ a až do neskorých 40. rokov slúžil potrebám US Coast Guard.

Dnes je po ňom pomenovaný tento luxusný dominikánsky rum pochádzajúci z renomovanej rodinnej destiléria na ostrove s tradíciou výroby rumu siahajúcou až do 19. storočia.

Je vyrábaný z prestížnej „Blackstrap Molasses“ získavané z vysoko kvalitnej, ručne zberanej cukrovej trstiny. Prestížny člen inovatívne GOLDEN RESERVA COLLECTION, starostlivý výber delikátnych šarží rumov mladšieho, stredného i pokročilého veku (až 14-ročných), zrejúcich v sudoch z francúzskeho či amerického duba (najčastejšie po bourbone). Komplexný rum kombinujúci širokú škálu aróm a chutí (od trstinových tónov cez sušené ovocie až po vanilku atď. – detailnejšie nižšie).

TASTING NOTES: Sýta mahagónová farba, výnimočná jemnosť s vyváženou, plnou, miestami až nektárovitou chuťou

Aroma: Bohatá sladšia aróma trstinového medu vybalansovaná so zemitejšími tónmi čerstvej trstiny je sprevádzané tónmi vanilky, delikátne toastovaného chlebu, karamelu aj sušeného ovocia

Chuť na jazyku: Prvotný vnem uvoľní nektárovito sladkú kvalitu, prechádza k plnému, ale jemnému telu s ľahkými tónmi vanilky a dotykom dreva. Výrazné tóny čerstvej a sladkej vanilky sa plne rozvinú v zakončení a podporí tak jeho dlhé, jemné a luxusné vyznenie.

Ocenenia:
92b./100 – 2021 Ultimate Spirit Challenge
94b./100 – Tasting Panel Magazine
92b./100 – Cigar & Spirits Magazine

Celá koncepcia tohto skvostného diela je dotvorená neobyčajne atraktívnymi, ručne balenými fľašami tvaru „onion“ (ktoré v dávnych dobách okolo 18.stor. často obsahovali práve rum). Ako hold ľuďom, ktorí podstupovali v ťažkých 20. a 30. rokoch minulého storočia riziko a zásobovali americké pobreží kvalitnými rumami, je na nej vyobrazená podobizeň škuneru a na obrysoch starodávnej mapy aj jeho trasa z Karibiku na východné pobrežie Spojených štátov. Všetko dotvára štýlový krčok s múzejné fotografií lode a tiež elegantný korkový uzáver s pečaťou evokujúcou autentickú námornú mosadz. Pre dokonalú pripomienku oných starých časov je pripojený aj štítok imitujúci pôvodné označovanie zásielok americkou pobrežnou strážou.

1000008224

Tabuľka dát

Výrobca
Kirk and Sweeney
Alkohol
40 %
Objem
0,7 l
Pôvod
Dominikánská republika
Vek
Reserva
Ročník
Reserva
Podobné produkty v kategórii